Motocyklista zrážku s vozidlom v Seredi nemusel prežiť – VIDEO č. 5

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

Sereď | Nepozornosť vodiča a následné nedanie prednosti v jazde takmer stálo motocyklistu život. Po zrážke s autom sa motocyklista šúchal a z časti letel vzduchom takmer 20 metrov a až následne dopadol na vozovku s rozbitou ochrannou prilbou a mnohými vážnymi zraneniami.

Podľa informácií získaných ešte pár minút pred uverejnením tohto materiálu, motocyklista má byť ešte stále práceneschopný, stále je v opatere lekárov po vážnych operáciách a následky z tejto dopravnej nehody majú mať trvalý charakter.

Motocykel starý 3 mesiace je po havárii zničený na „totálku“.

Aj tento prípad napriek tomu, že je zaznamenaný nie najideálnejšou formou, ale zďaleka, nech je výstrahou pred nepozornosťou na ceste, ako pri riadení auta, tak motocykla, bicykla či u chodcov.

Text Mestskej polície k tomuto prípadu sa nachádza pod videom.

O živote môže rozhodnúť sekunda nepozornosti.

Mestská polícia k videozáznamu uviedla nasledovné:

5. video zo série dopravných situácií zaznamenaných kamerovým systémom mestskej polície.

V tejto sérii sa vraciame k vážnej nehode motocyklistu, nakoľko nezodpovedný, nepozorný vodič motorového vozidla idúci po Cukrovarskej ul. chcel odbočiť vľavo na Vinársku ul., pričom nedal prednosť motocyklistovi, ktorý išiel po hlavnej ceste smere od Kauflandu. Pri tejto nehode utrpel motocyklista vážne zranenie, ku ktorému nemuselo prísť, ak by sa vodič vozidla zodpovedne venoval cestnej premávke. Buďte pozorní, zodpovední a vždy sa radšej 2 krát rozhliadnite, než by ste mali spôsobiť nejakú dopravnú nehodu.

– – –

 

Bezpečnosti na cestách a prevencii sa venujeme tu:

 

Predchádzajúca časť:

Na priechode v Seredi takmer zrazil policajta. Videl by pred sebou idúce dieťa? – VIDEO č. 4

Ďalšie nehody a incidenty zachytené objektívmi kamier MsP si môžete pozrieť tu:

Objektívmi kamier Mestskej polície

 

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

16 komentárov

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.

Seredann

13 novembra, 2023

Však lebo Sereď vivat týmto brat vodičák

Reply

Anonym

13 novembra, 2023

Juriga načo máš oči?

Reply

motorista

13 novembra, 2023

Co myslite deju sa taketo zrazky a tak casto aj v susednom Rakusku?

Reply

M.

13 novembra, 2023

50 km/h ?

Reply

Lepší právnik a viac € vyhráva

14 novembra, 2023

A prečo ste nezverejnili alebo nepozreli ďalší video záznam z kamery od Kauflandu ?
Ako nikoho sa tu nezastávam ale zachytili sa tesne na stredovej čiare takže predpokladám že motorkár pravdepodobne obiehal .
A za ďalšie neverím tomu že motorkár šiel 50km/h keďže letel 20 metrov ako spomínate a to nechytili čelný náraz ale bočný 🤷
Prajem skoré uzdravenie motorkárovi

Reply

Martin

14 novembra, 2023

Nad tou rýchlosťou (motorkára) sa aj ja zamýšľam. Nezdá sa my že by pri náraze v rýchlosti 50Km/h letel 20m. To naozaj policajtov nezaujíma rýchlosť akou šiel ale len to že mu niekto vybehol z vedľajšej? A možno sa aj vodič z vedľajšej pozrel a v tom momente tam proste nebol a zrazu sa prirútil vo vysokej rýchlosti.
PS – nepoznám ani jedného z účastníkov nehody a ani jedného sa nechcem zastávať, len sa mi proste nezdá ten let dlhý 20m pri rýchlosti 50 Km/h.
No snáď sa dá motorkár do poriadku, držím palce.

Reply

Anonym

14 novembra, 2023

Prečo si myslíš, že policajtov nezaujímala rýchlosť motorkára? Lebo si to napísal?

Reply

Martin

14 novembra, 2023

Pre toho hore – toto píšu policajti “ tejto sérii sa vraciame k vážnej nehode motocyklistu, nakoľko nezodpovedný, nepozorný vodič motorového vozidla idúci po Cukrovarskej ul. chcel odbočiť vľavo na Vinársku ul., pričom nedal prednosť motocyklistovi, ktorý išiel po hlavnej ceste smere od Kauflandu“
Spomínajú tam niekde rýchlosť motocyklistu? NIE. Oni spomínajú len nepozorného a nezodpovedného vodiča ktorý odbáčal. No a asi preto som nadobudol pocit, že za nehodu a vážne zranenia motorkára môže len vodič auto a rýchlosť motorkára s tým nemá nič spoločné. Ale kľudne sa podeľ o nejaké podrobnejšie informácie zo zákulisia polície, ak teda také info máš.

Reply

Anonym

14 novembra, 2023

Prezradím ti tajomstvo. Kamerový systém patrí Mestskej polícii, oni sa vyjadrujú len k tomu, čo je na videu. Dopravné nehody však neriešia, na to nemajú kompetencie. Tie rieši Policajný zbor a určite ich pri vyšetrovaní nehody zaujímala aj rýchlosť vodiča motocykla. Stačí?

Reply

Martin

14 novembra, 2023

To mi je jasné, že MP nehody neprešetruje, no myslím, že aj keď MP nehodu neprešetrovala tak informácie z vyšetrovania od kolegov zo štátnej polície majú a preto si dovolili napísať to čo napísali. Ak nie tak nemajú MP žiadne právo verejne poukázať na vodiča auta ako 100%ného vinníka nehody.
Občas by bolo fajn dočítať sa aj záver vyšetrovania inak sa tu nad každým druhým článkom môžeme len dohadovať.
Prešetrila teda polícia rýchlosť motorkára alebo nie, je naozaj vinný len vodič auta alebo má aj motorkár spoluvinu? Dáš nám teda nejaké info. o tom ako to celé dopadlo alebo budeš len mudrovať kto má aké kompetencie?

Reply

SF

14 novembra, 2023

Vzhladom k tomu, ze 50km/h je necelych 14m/s, je celkom realne, ze pri naraze mohol letiet vzduchom cca 10 metrov. Samozrejme, nie je to take jednoduche, pre presny vypocet jeho rychlosti v okamihu narazu, treba vela udajov a dat. Aj ked v aute sa 50km/h moze zdat, ze je to pomala rychlost, na motorke ale moze mat fatalne nasledky a fakt dlhy let.

Reply

Anonym

14 novembra, 2023

Martin, píšeš tu len svoje dohady a vydávaš ich za fakty. Tebe môžem povedať hocičo, pôjdeš si svoje.

Reply

Seeker

16 novembra, 2023

Vždy sú zodpovedné obe strany a hlavne nepozornosť, používanie mobilu, sluchadlá v aute/novinka/, neskúsený vodič alebo motocyklista, technický stav vozidla/motorky, všetko ostatné sú len dohady…..

Reply

Anonym

22 novembra, 2023

Už len to meno juriga ,to políciu nezaujímalo že by mu mali spraviť test na požitie omamnej látky? Pretože toto nebola jeho prvá nehoda. Lubenko Juriga je policajtom známa persona.

Reply

Anonym

22 novembra, 2023

Prečo polícia nespravila test na návykové látky pre vodiča automobilu? Je to známa persona pre políciu, má na konte viac dopravných nehôd.

Reply

Anonym

23 novembra, 2023

Ako vieš, že nespravila?

Reply