Na priechode v Seredi takmer zrazil policajta. Videl by pred sebou idúce dieťa? – VIDEO č. 4

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

Sereď | Tento videozáznam poskytnutý Mestskou políciou sme si pozreli za sebou niekoľkokrát. Neveriac, ako arogantný/nevšímavý môže byť vodič – profesionál vo vzťahu k chodcom – deťom na priechode pre chodcov.

Zámerne hovoríme deťom, pretože keď vodič nevidel alebo ignoroval policajta so zastavovacím terčíkom, ťažko veriť tomu, že by registroval/neignoroval malé deti pred autom, ktoré riadil.

Nemáme informáciu, akým spôsobom bol tento vodič vyriešený príslušným dopravným inšpektorátom, no vidiac jeho konanie by si zaslúžil skartáciu vodičského preukazu a vrátenie mu ho v niekoľkých úzkych prúžkoch zabalených v igelitovom vrecúšku na pamiatku.

 

O živote môže rozhodnúť sekunda nepozornosti.

Mestská polícia k videozáznamu uviedla nasledovné:

IV. SÉRIA

V tomto prípade nebudeme ukazovať dopravnú nehodu, ale vodiča vozidla, ktorý ignoroval pokyn príslušníka MsP. Prípad sa stal na Cukrovarskej ul. pri Kauflande. Každé ráno hliadka MsP vykonáva na tejto križovatke dozor pri prechode občanov a detí do školy. Prechod detí sústavne komplikuje prejazd väčšieho počtu vozidiel križovatkou a preto vodiči vozidiel by mali oveľa viac dávať pozor na vzniknuté situácie. V tomto videu vodič ignoroval pokyn príslušníka MsP, svojim spôsobom jazdy ohrozil policajta a prechádzajúcich chodcov.

Ako si to máme vysvetliť? Vodič bol nepozorný, arogantný? Veď v križovatke máme 2 priechody, ktoré boli v tom čase riadené hliadkami! Vodič ignoruje príslušníka MsP, nezastaví a potom môžeme čakať že zastaví ďalším chodcom? Vodič bol nakoniec zaslaný na správne konanie na DI Galanta.

Buďte pozorní, zodpovední a pred križovatkou spomaľte, aby ste mohli s určitosťou správne vyhodnotiť situáciu na priechodoch, než by ste mali spôsobiť nejakú dopravnú nehodu. 

– – –

 

Predchádzajúca časť:

Križovatka častých dopravných nehôd v Seredi. Pozrite si jednu z nich, zaznamenanú kamerou MsP – VIDEO č.3

Ďalšie nehody a incidenty zachytené objektívmi kamier MsP si môžete pozrieť tu:

Objektívmi kamier Mestskej polície

 

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

26 komentárov

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.

anonym

9 novembra, 2023

pošahaný tupý dement, mal zastaviť aj bez toho, aby tam bol policajt.. a takého primitívne osoby nám jazdia po cestách

Reply

Anonym

9 novembra, 2023

Zobrať VP, zostane bez roboty a ešte ho denne biť. Primitív

Reply

Anonym

9 novembra, 2023

Vypichnut oci vyjebancovi.

Reply

Anonym

9 novembra, 2023

toto je najnebezpečnejší priechod v Seredi

Reply

Anonym

9 novembra, 2023

To je pravda. Zvlášť večer a ešte ako bonus dážď. Zásadne tam vždy spomaľujem.

Reply

Info

9 novembra, 2023

Keby tam namontujú led svetlá nad prechod mozno by to pomohlo v tme

Reply

Anonym

9 novembra, 2023

Tam sú teraz svetlá, ktorými by mohli na pristávacej dráhe na letisku navigovať lietadlá.

Reply

Martin

9 novembra, 2023

Bolo by dobré zverejniť ako bol tento vodič riešený na DI Galanta. Mám taký pocit, že sa mu nič nestalo keď ste to rovno nenapísali.
V každom prípade už mal byť bez vodičáku. To čo predviedol je totiž aj na rodný list.
Strašne slabé, takmer žiadne tresty pre arogantných hňupov ktorých máme plné cesty. Tak to tu potom aj vypadá, stačí sa v noci prejsť popri hlavných cestách a každých pár minút prejde (preletí) nejaký pretekár.

Reply

Sered

10 novembra, 2023

Nerobte sa tu moc premudreli. Mrtvy uhol v kamione vam aj nieco hovori? Kamionista mozno nedaval pozor ale treba pozerat aj na to ako je kamion vysoko a ma o 50% viac mrtvych uhlov ako normalne auto hlavne stlpik okna. Podobny pripad sa stal pred rokmi ked presiel kamion po hlave manzelke jedneho ucitela gymnazia v Seredi ked isla domov z prace na svetelnej krizovatke ako je Hutnik

Reply

Marecek

10 novembra, 2023

Nemôže byť že policajt tam vbehol tak že kamión nestihol dobrzdit a zabrzdil až neskôr. Koniec videa vyzerá ako keby ďalej zastavil a policajt išiel za ním… Až sa mi nechce veriť že niekto by bol takto arogantný

Reply

Anonym

10 novembra, 2023

Ak sa nad tým zamyslí normálny človek, nebude hľadať žiadne výhovorky. Spravil priestupok a koniec. Dôvod nikoho zaujímať nemusí. Čo je však horšie , toto isté robia aj tí, čo to majú postihovať. Už často ani len nedvihnú oči a tobôž nie rozum a pero. Tak si tu žijeme. Ešte, pokiaľ zrovna nepôjdete po tom priechode a oný nevodič tadiaľ nepôjde . V zlý čas na zlom mieste. Smútiaca rodina.

Reply

Anonym

10 novembra, 2023

…neviem ci existuje horsi ,,priestupok,,.
na priechode policajt so zdvihnutou rukou, po priechode zena s dietatom. ved cervensia uz neexistuje. a ten bulo mamkin drbnuty nezastavi? dozivotny zakaz jazdit a 5 rokov galeje.

Reply

Anonym

10 novembra, 2023

To tu vážne niektorí blúznite o mŕtvom uhle z pohľadu vodiča alebo o tom, že tam policajt vbehol? Čo ste slepí? Písali by ste tieto kraviny, keby vášmu decku prešiel na priechode pre chodcov po hlave? Aj potom by bol mŕtvy uhol alebo mŕtvy niekto iný? Debili

Reply

Palo

10 novembra, 2023

Toto sa v Seredi stáva pravidelne na Cukrovarskej, mimochodom aj mne už 4x.
Ale, náš geniálny minister vnútra miesto toho, aby buzeroval vyšetrovateľov, lebo kápo prikázal, by mal okamžite navrhnúť nekompromisné tresty vodičom za takéto incidenty a žiadne úchylky, odchýlky,…

Reply

Anonym

10 novembra, 2023

ale ked v jeho ,,moralnej,, vybave take nieco nie je…

Reply

Pre seredana

10 novembra, 2023

Mŕtvy uhol? Ty jebo takú picovinu napísať ved z diaľky videl prechod tak nepíš také kokotiny bol to proste slepý kokot co to nemá v hlave ôk

Reply

Pre Seredan

10 novembra, 2023

Ty máš mŕtvy mozog. 🤦🏻

Reply

Ferko

10 novembra, 2023

Inšpektorát Galanta? 😁 To bude hračka.

Reply

Tak takto

10 novembra, 2023

To snáď ani nie je možné 😱, ibaže by za volantom sedel slepý…

Reply

Martin

10 novembra, 2023

Pre Sereď 10. novembra 2023, 0:02 – asi to bude tým, že si komentár písal neskoro večer a evidentne si bol dosť unavený, inak si tú kktinu o mŕtvom uhle neviem vysvetliť. Ten vodič by už vodičom byť určite nemal. Preto by som bol rád ak by zverejnili aký trest dostal, ak ho vôbec nejako potrestali, vôbec by ma neprekvapilo ak by to na DI v Galante riešili dohovorom.

Reply

Anonym

10 novembra, 2023

Ten pod nickom Sered bol ozraty a este mudroval…je tam rovna cesta, 100 m musel vidiet policajtov vo veste…urcite sa venoval mobilu

Reply

pre sered

10 novembra, 2023

Si len dobre najebany?alebo aj prijebany?teba musel tatko robit mrtvou cicinou,mozog mas uz dlhsiu dobu mrtvi.

Reply

BIDEN ml. v.z.

11 novembra, 2023

mŕtvy uhol , dobrzďoval atď tak to už môžeme argumentovať aj tým že len chcel dopisať SMS . ľudia sú už fakt blbejší a blbejší .

Reply

Veterna Sered

11 novembra, 2023

Aj na polovodicov ciernych X5 s GA SPZ sa uz voda vari. Pomaly ale isto.

Reply

Palo

12 novembra, 2023

Tento priechod bude nebezpečný aj vtedy, keď ulica nebude taká frekventovaná aj po oprave žel. nadjazdu.
Návrh pre primátora a jeho mančaft: čo sa tak hlboko zamyslieť a pripraviť vybudovanie nadchodu; škola, obchody, služby a sídlisko tam budú ešte dlho…

Reply

vlak

12 novembra, 2023

Ktory kokot navrhol parkovisku na zeleznicnej ulici na cely chodnik?rozmysla to hovado vobec?

Reply