Deti MŠ v Pate sa učili dopravnú výchovu na mobilnom dopravnom ihrisku

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

Pata |Sereď | Pondelkové predpoludnie bolo pre škôlkarov materskej školy v Pate odlišné od tých ostatných. Na základe iniciatívy jedného z rodičov Kamila Mišoviča sa mali možnosť deti všetkých skupín zoznámiť s dopravnými značkami vyskúšať si jazdu podľa nich na kolobežkách, bicyklíkoch a elektrických autíčkach. Prenosné dopravné ihrisko projektu Bezpečné mesto počas predpoludnia využilo asi 70 detí, ktoré pôjdu na prázdniny aspoň čiastočne poučené o rôznych dopravných situáciách bežne sa vyskytujúcich aj na cestách v obci.

Ako povedal Kamil Mišovič, inak policajt Obvodného oddelenia PZ v Šoporni, pri práci sa stretá s veľa prípadmi zlého ovládania dopravných predpisov a nevhodného správania sa na ceste. Na základe skúseností z práce prevenciu od útleho detstva považuje za mimoriadne dôležitú a mimo pracovnej doby deťom v škôlke rád pomohol.

Pri organizácii akcie nechýbali ďalší rodičia, ktorých detičky materskú školu navštevujú. Zhodli sme sa, že táto akcia na tejto materskej škole nebola posledná.

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.