Cyklista samovrah? – VIDEO č. 9

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

Sereď | Spôsob jazdy cyklistu zachytený na videokamere Mestskej polície v Seredi napovedá, že pravdepodobne trpel presvedčením, že je na ceste sám. Čo spôsobilo tak veľkú neopatrnosť a nepozornosť, že samotný cyklista pravdepodobne nezaregistroval prichádzajúce auto a narazil do neho.

Koľko v tomto prípade rozhodovalo o tom, či tento cyklista ešte sadne na bicykel, ba dokonca sa možno postaví na vlastné nohy? Išlo o sekundy? Možno len o jednu. Tú, ktorá rozhodla, že narazil do auta, ktoré ho odhodilo vedľa, namiesto pod kolesá.

O živote môže rozhodnúť sekunda nepozornosti.

Mestská polícia k prípadu uviedla:

Za dopravné nehody nie sú zodpovední iba vodiči motorových vozidiel, a práve v tomto prípade sa presvedčíme, že vinníkmi môžu byť aj cyklisti.  V tomto videu vidieť, že cyklista išiel po parkovisku v protismere, kde sa pri vjazde na parkovisko stretával s vozidlom odbočujúcim vpravo do jednosmerky na parkovisko. Kto pozná toto miesto vie, že vjazd je úzky a vodič vozidla má obmedzený priestor na vjazd a do toho sa vo vjazde objaví ešte aj cyklista.

Cyklista ďalej pokračoval po parkovisku a na konci bez nejakého zastavenia alebo preverenia situácie sa chcel zaradiť do jazdného pruhu, kde však išlo vozidlo, ktoré cyklistu zachytilo.

Nepozornosťou a nezodpovedným konaním cyklistu zbytočne nastala uvedená nehoda.  Treba si uvedomiť, že cyklista v cestnej premávke je oveľa viac zraniteľnejší ako vodič vo vozidle.

Veľmi málo stačí, aby došlo k nešťastiu. Sekundy rozhodujú! Buďte pozorní, zodpovední a vždy radšej 2 krát prehodnoťte situáciu, než by ste mali spôsobiť nejakú dopravnú nehodu.

– – –

 

Bezpečnosti na cestách a prevencii sa venujeme tu:

 

Predchádzajúca časť:

Motorkár v Hornom Čepeni radšej spadol, akoby mal naraziť do auta – VIDEO č. 8

Ďalšie nehody a incidenty zachytené objektívmi kamier MsP si môžete pozrieť tu:

Objektívmi kamier Mestskej polície

 

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

17 komentárov

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.

Evian

4 decembra, 2023

To je retard lvl ultra

Reply

Martin

4 decembra, 2023

Tak ten sa druhý krát narodil.
Myslím, že tieto videá ale kľudne aj z iných miest by sa mali zverejňovať častejšie a asi by nebolo na škodu ak by sa na premietanie a analyzovanie týchto videí našiel priestor aj v autoškolách.
Možno si spomeniete na reláciu TV JOJ s názvom „AKO TO NESPACKAŤ“ no a možno by mali televízie vytvoriť podobné relácie v ktorých by pravidelne vysielali takéto videá (ale napr. aj video kolobežkára ktorého sa podarilo natočiť na Cukrovarskej ulici) aj s nejakým odborným komentárom, slovenským cestám by to len pomohlo.

Reply

Anonym

4 decembra, 2023

Môže byť taký debil ten cyklista? Už keď išiel cez parkovisko pri Lidli mi bolo jasné, že je to cvok.

Reply

Anonym

5 decembra, 2023

rozumovo obmedzený pumpičkár….

Reply

Anonym

5 decembra, 2023

Treba porobiť pruhy aspoň 3 metre široké pre dementov

Reply

Na kryplkáru s ním

5 decembra, 2023

M A M R D

Reply

Lojzo

5 decembra, 2023

Jednoznačne je na vine vodič tej plechovice nakoľko mal uvolniť oriestor pre peťa sandokana

Reply

Anonym

5 decembra, 2023

V Bratislave na Vajanského nábreží by sa hádam zmestil na cyklochodník. Nejaký chcel byť rozdrapený.

Reply

Anonym

5 decembra, 2023

Vy ste nikto nikdy nebol nepozorný, vo všetkom ste nie sto, ale tisíc percentný. Čo mu nadávate, bol nepozorný a doplatil na to. Myslím, že sa poučil a poučme sa všetci. Rešpektujme sa a bude to lepšie.

Reply

Anonym

6 decembra, 2023

Čo mu nadávajú? Lebo si zaslúži. Či kritika sa nenosí? Áno, doplatil na to, ale problémy narobil nielen seba. Vodič auta tiež nebol z toho nadšený.

Reply

Cyklisti

6 decembra, 2023

Presne na tomto mieste v pondelok išiel cyklista, ale ten sa postavil vpravo vedľa auta, za ktorým som stála a na aute mal smerovku zapnutú do prava. Keď skočila zelená, cyklista vyštartoval rovno. Nebyť duchaprítomnosti vodiča na aute tak skončí ako tento. Cyklista je účastníkom cestnej premávky a mal sa postaviť za auto a nie vedľa neho. Tentoraz unikol kolízii s autom a dúfam, že si to zapamätá, snáď.

Reply

Ne cyklista

6 decembra, 2023

Jebat ho vandraka aj jemu podobnych

Reply

Anonym

6 decembra, 2023

Kritizovať sa dá aj bez vulgárnych nadávok.

Reply

Dodo

6 decembra, 2023

Zdá sa mi to, alebo ten idiot na bycikli ani len hlavu neotocil, či niečo ide? Dobre mu tak, nechať ho zlamaneho na krajnici. Dúfam, že neoskrel ten pekný Hilux.

Reply

Maher

8 decembra, 2023

@Cykisti, Lenže cyklista sa môže postaviť vpravo vedľa auta a dokonca podľa zákona ma prednosť pred autom vedľa ktorého stojí. Preto si treba vždy sledovať spätné zrkadlo..

Reply

Anonym

9 decembra, 2023

Cyklisti 6. decembra 2023, 12:02 – pred napisanim komentara by si mala zajst na ODI PZSR a odovzdat vodicak. Potom si precitat zakon o cestnej premavke viac krat ako si citala otcenas pred birmovkou, ist do autoskoly a davat si na jazdy a skusky dlhsie sukne ako po prvy krat…

Reply

koleso

9 decembra, 2023

Ten arogantny kokot si myslel,ze je buldozer a skocil pod auto,dobre mu tak mal ho pomliet a hodit do vahu.Ak idem po dedinach na aute, tak babky z kostola jazdia na bicykloch opatrnejsie a podla predpisov ako tento primitivny fas.

Reply