Ani 40 stupňové teploty niektoré detičky neodradili od jazdenia – AKTUALIZÁCIA: vložené video

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

Sereď |   Ani 40 stupňové dnešné teploty neodradili niekoľko rodičov s malými deťmi od návštevy mobilného dopravného ihriska, ktoré dnes pred 18.00 hod. bolo k dispozícii na Námestí Slobody v Seredi. Zmenšená verzia tohto pre deti mimoriadne atraktívneho nielen zábavného ale aj vzdelávacieho projektu bola použitá z dôvodu nulového záujmu zo strany rodičov pomôcť pri realizácii projektu pre ich vlastné deti. Treba povedať, že ihrisko, ktoré majú k dispozícii deti z nášho mesta je svojim obsahom, modernosťou a funkčnosťou unikátom, ktorý zatiaľ samotní rodičia akosi nevedia alebo nechcú zobrať do úvahy. Naozaj si je potrebné uvedomiť, že pokiaľ sa o vlastné deti v čase voľna nepostaráme my rodičia, postarajú sa o ne iní a dá sa predpokladať, že na stránkach SOL budú aktivity mnohých z nich namiesto v rubrike prevencia, v rubrike krimi správy. Do dnešného rozkladania a skladania bezpečnostných prvkov sa napriek výzve zapojila iba Lucia Porubská s manželom, Erik Štefánek, pani Javorová so synom a Karin Jantošková so synom.

Chápeme, že rodičia majú v súčasnej dobre veľa povinností, no pokiaľ chceme v meste spoločne dokázať deťom vytvoriť bezpečné prostredie pre každodenný život, nemôžeme sa spoliehať len na druhých, ale musíme sa o to pričiniť aj sami. Projekt Bezpečné mesto je tvorený výlučne fyzickými osobami, ktoré majú vzťah k deťom, financovaný je už  piaty rok zo súkromných zdrojov s následným dofinancovávaním z finančných prostriedkov Ministerstva vnútra SR časti prevencia kriminality. Finančné prostriedky získané z dotácie však nesmú byť využíté na mzdy a iné pôžitky organizátorov a sú prísne kontrolované . Preto dobrovoľnícka činnosť v tomto smere je mimoriadne dôležitá a úplne nevyhnutná.

Mobilné detské dopravné ihrisko chceme do konca prázdnin pre deti na námestí vyložiť ešte aspoň dva razy, čo si však naozaj vyžaduje zapojenie sa aspoň štyroch až ôsmich rodičov, čo umožní oveľa väčšie využitie prvkov, ktoré máme k dispozícii a chceme, aby slúžili deťom nielen k zábave ale aj k praktickej výučbe.

Rodičia, ktorí prejavia ochotu urobiť spolu s nami niečo pre deti, sa môžu na nás kontaktovať na e-mailovej adrese: organizacia@bezpecnemesto.sk alebo na tel.č. 0903 208141. Verím, že spoločne urobíme všetko preto, aby sa naše deti po cestách mohli pohybovať bezpečnejšie a hlavne preto, lebo máme na to vytvorené takmer ideálne podmienky.

 

Ďakujeme ODI PZ Galanta za spoluprácu v rámci prevencie pri projekte Bezpečné mesto.

 

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Zdieľať článok

Facebook
WhatsApp
Email
Vytlačiť

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.